Firma Výroba

Společnost EKOPALIVO BOHEMIA s.r.o. - Briketárna Větřní u Českého Krumlova vznikla v roce 1996 se záměrem výroby a prodeje kůrových a dřevěných ekobriket a pelet z biomasy.

Jsme významným tradičním jihočeským výrobcem ekopaliv z biomasy. Jako jediní v České republice se zaměřujeme mj. na výrobu extra dlouho hořících kůrových ekobriket. Vstupní surovinou je čistá, stromová kůra bez jakéhokoliv znečištění.

Kompletní briketovací závod vyrostl v roce 1997 na zelené louce ve Větřní u Českého Krumlova za pouhých šest měsíců včetně montáže a zprovoznění briketovací technologie od firmy Biomac. V prvních letech výroby jsme veškerou naší produkci ekobriket exportovali do zemí západní Evropy, především do Německa, Rakouska, Švýcarska, Francie a Dánska. V posledních letech zaznamenáváme obrovský zájem o naše ekobrikety i od českých spotřebitelů.

V průběhu dalších let se technologie briketovací linky postupně vyvíjela, modernizovala a tím se zlepšovaly parametry vyráběných ekopaliv.

K další, tentokrát již úplné a kompletní modernizaci technologie výroby ekopaliv došlo na jaře 2015.

Touto modernizací jsme se dostali na špičkové parametry kvality samotných ekopaliv ale i jejich balení a vzhledu.

Vedle modernizace technologie výroby se nám v letech 2009 -2012 podařilo rozšířit skladovací prostory jak na naše výrobky, tak i na suroviny pro výrobu.

Vylepšení se dočkaly i prodejny ekopaliv ve Větřní a v Českých Budějovicích kde se snažíme udělat maximum pro spokojenost zákazníka. Pomoc s výběrem ekopaliv, doprava až k domu je u nás samozřejmostí.

I nadále bychom pro Vás chtěli být rodinnou firmou, kde si vážíme každého zákazníka a snažíme se udělat maximum pro jeho spokojenost.

Rádi bychom Vám poděkovali za vaši dosavadní přízeň.

Velice si vaší důvěry vážíme a budeme dělat vše pro teplo vašeho domova i v dalších letech.